Columbus range

Seria Columbus oferuje 14 modeli namiotów ze sztywną obudową wykonaną z włókna szklanego z doskonałą precyzją gwarantując najwyższą jakość produktów. Namioty te mają różne wymiary i pojemności. Niektóre modele posiadają również mocowania na deski surfingowe, kajaki i akcesoria.

Trzy dostępne szerokości: Mały dla dwóch dorosłych, średni dla dwojga dorosłych i 1 dziecka, oraz duży dla 2 dorosłych i dwójki dzieci.

Na życzenie klienta Columbus Variant w rozmiarze małym i średnim mogą być wyprodukowane także w wersji X-Long (długość 230 cm).

Otwieranie pokrywy odbywa się automatycznie za pomocą dwóch siłowników gazowych doskonale umiejscowionych, wymierzonych
i odpowiednich dla dowolnych ekstremalnych warunków.

Gazowe siłowniki są wyposażone w dwa bloki bezpieczeństwa, które zapewniają stabilność pokrywy nawet
przy otwartym namiocie w czasie silnego wiatru. Pokrywy mają taki sam kształt i design. Płynna, gładka i aerodynamiczna linia pasuje doskonale także do małych samochodów.

Materiał

Seria Columbus została wyprodukowana z materiału l’AIR-TEX, tworzonego w Niemczech. Jest to wysoce wodoodporny materiał o stopniu przepuszczalności wody równym g/m2/24h. To specjalna konstrukcja unimożliwiająca rozerwanie i namakanie nawet zimą w niskich temperaturach.
Otwory zrobione przez igłę pozostają praktycznie niewidoczne i są doskonale zaszywane, co jest kolejnym ważnym elementem.

Wentylowany dach

Wentylowane poddasze jest elementem, który zainspirował załogę Autohome do realizacji tego projektu. Columbus posiada wewnątrz podwieszany sufit, pozwalający uzyskać szczelinę powietrzną, która zapewnia lepszą izolację cieplną i akustyczną dając tym samym zdrowsze i spokojniejsze miejsce w czasie deszczu. Ten element jest obecny w każdym namiocie Autohome ze sztywnym dachem.

Zgodność i jakość

Produkty Autohome są certyfikowane przez Tüv Rheinland. Wszystkie artykuły są maksymalnie wytrzymałe, komfortowe i eleganckie. Przeszły najbardziej poważne testy zgodności z międzynarodowymi normami. Prestiżowe uznanie, które potwierdza
w rzeczywistości prawidłowy wybór w zgodności z przepisami.

Jakość i certyfikaty zgodności

Jakość produktów z serii COLUMBUS: TÜV ® ID:0000024461
Numer rejestr.: AK 6002483340001
Numer zgłoszenia: 28101842001
Testowane w nawiązaniu do: DIN 75302 / 02.91
Kolonia (Niemcy): 22.04.2009
 

Seria Columbus>>

Otwarta charakteryzuje się jednym tylnym panelem, perfekcyjną stabilnością i wlotem redukującym kondensację pary (poza największym modelem wyposażonym w okno jako standardowe wyposażenie). Na jej bokach znajdują się dwa okna-drzwi, zamykane zamkiem błyskawicznym umożliwiającym częściowe otwarcie. Są one wyposażone w moskitiery przy każdym zamku.

Seria Columbus Variant>>

Model bliźniaczy do wymienionego powyżej, jednak z większą ilością akcesoriów. Jest wyposażony w wewnętrzną siatkę / hamak, przenośną lampkę LED (12V) i duże wejście z tyłu umożliwiające dostosowanie komfortu i prywatności. Wszystkie wejścia z moskitierami są umieszczone Wszystkie otwory z moskitierami są umiejscowione na ścianach bez wypustek, dodatkowych roletek czy uciążliwych kapturków mogących powodować niestabilność w przypadku wiatru. To powinno być szczególnie istotne biorąc pod uwagę, że namiot jest zwykle umieszczony około 2 metry ponad ziemią. Cały namiot i jego komponenty są wiatroodporne i wstrząsoodporne. Żaden element nie może powodować efektu "żagla" - skutkowałoby to nieprzespanymi nocami w trakcie silnego wiatru.

Seria Columbus Carbon Fiber>>

Model identyczny do modelu Variant wykonany z włókna węglowego - jest najlżejszą serią w namiotów. Jest to model preferowany przez Land Rover Experience w Niemczech.

Tłumaczenie: Kamil