Akis i Vula
Nouadhibou, Maurytania 2007. Tutaj zaczyna się afrykańska przygoda.

“To wygląda na szalony projekt,
ale jeśli naprawdę o tym marzysz,
możesz tego dokonać”

Akis Temperidis i Vula Netou pochodzą z Saloników w Grecji. Przed wyjazdem
w podróż dookoła świata był redaktorem naczelnym w 4TPOXOI, najlepiej sprzedającym się magazynem w kraju, a także rzecznikiem prasowym w rajdzie Akropolu. Vula był tancerzem i choreografem pracującym jako nauczyciel i aktor w teatrach w Atenach.

Akis miał znakomitą karierę jako dziennikarz. Testował supersamochody na całym świecie, udzielał wywiadów znanym osobistościom (Giugiaro, Ecclestone, Ghosn, McRae, Peterhansel i inni) w przemyśle, brał udział w światowych rajdach i wydarzeniach F1, dwukrotnie śledził rajd Dakar samochodem, uczestniczył w różnych rajdach Camel Trophy, Marlboro Adventure ('90, '91, '93 i '95) i jeździł samochodami i motocyklami rajdowymi przez kilka lat.

Akus marzył o podróży dookoła świata od pięciu lat. Podzielił się tym pomysłem z Vulą w czasie wycieczki motocyklowej w 2001 roku. Od tego czasu nie zaprzestał myśleć o tym. W 2005 roku zdecydowali się rzucić ich codzienną pracę i stworzyć wspólny projekt nazwany
World Off Road. Dzięki wsparciu 4TPOXOI i innym sponsorom w Grecji udało im się zakupić Land Rovera Discovery 3 na wyprawę, zamontować namiot Maggiolina Extreme Forest i ostatecznie wyruszyć w podróż w kwietniu 2007.

"To wygląda na szalony projekt, ale jeśli o tym marzysz możesz to zrobić", mówią teraz. Teraz wychowują dzieci w Emilia Romagna, we Włoszech. 

 

Akis Temperidis

21 marzec 2013

Vula był operatorem kamery w czasie wyprawy.
Jedna z najbardziej niesamowitych tras przez Ladahk w górę indyjskich Himalajów. Zagubieni w Irańskich górach.
Odnalezieni przez gościnnych tubylców...
Akis wykonał ponad 150 tysięcy zdjęć
w czasie wyprawy.
Jazde 4,5 tysiąca metrów poniżej
niesamowitego wulkanu Cotopaxi w Ekwadorze.
Widzieliśmy wiele krajobrazów zupełnie nie z tego świata. Jednym z nich był teren Pinnacles w zachodniej Australii. Patagonia była ostatnią granicą dla Greckiej pary.
Zachód słońca w Patagonii, dokładnie przed wyruszeniem do Afryki. Land Rover Discovery 3 przeżył
wiele off-roadowych przygód.
Szczęśliwy Akic na drodze śmierci
w Boliwii.
Borykając się z problemami wysokich wydm
w pobliżu M'Hammid, Maroko.
Szczęśliwie dotarliśmy do parku narodowego Finke koło Alice Springs w Australii. Przemierzając Amerykę sławną Route 66. Wzdłuż wybrzeża w Goa, Indie.

 

To wygląda na szalony projekt, ale jeśli o tym marzysz możesz to zrobić
Tłumaczenie: Kamil