Techniczne

maggiolina

Komfort w standardzie

Namiot otwiera się w minutę za pomocą rączki. Mechanizm działa na zasadzie przekładni ślimakowej. Ten system otwierania nie psuje się, jest niezawodny i nie wymaga obsługi technicznej.
Jest otwierany za pomocą specjalnej rączki i gdy tylko namiot jest otwarty jest bardzo stabilny i odporny nawet na silne podmuchy wiatru. Przy okazji namiot staje się urządzeniem antykradzieżowym dla dowolnego bagażu jak torby, pokrowce i cenne rzeczy, ponieważ namiotu nie można otworzyć bez rączki.

Odwiedź dedykowaną sekcję >>

airtop

Wysokiej jakości tekstylia

Pogody kontrolować nie możemy. Na szczęście nawet przy mocnym sztormie, wietrze lub palącym słońcu Maggiolina zapewnia nam doskonałe warunki.
Autohome od zawsze stosowało materiał zwany Dralonem (włókno tekstylne firmy Bayer), które w porównaniu z włóknami krytymi tworzywem lub włóknami bawełnianymi jest całkowicie wodoodporne, bardzo wytrzymałe i oddychające.
Specjalna tekstura materiału nie tylko izoluje od gorąca i zimna, ale oferuje schronienie od świateł nocą aż po pierwsze promienie o poranku.

Odwiedź dedykowaną sekcję >>

columbus

Najwyższy stworzony namiot

Stworzenie tej wysokości namiotu jest nie lada wyzwaniem, ale no nie jedyna zaleta Columbusa.
Columbus jest także wygodnym bagażnikiem w czasie podróży.
Jego specjalny kształt umożliwia rozmieszczenie i ochronę akcesoriów podróżniczych, kołder, poduszek, rzeczy osobistych. Standardowo wyposażony w 2 drzwi na obu stronach z wewnętrznymi moskitierami, drzwi łatwo przekształcalne w okna dzięki okrągłym ekspresom.

Odwiedź dedykowaną sekcję >>

air-camping

Materiały

Dach i boki są wykonane z ekstra wytrzymałej pojedynczej warstwy materiału o gramaturze 420g/m2 z 50% bawełny i 50% akrylowych włókien, dzięki czemu są wodoodporne, oddychające i odporne na gnicie. Ten materiał ma kilka zalet: jest bardzo oddychający, więc wewnątrz namiotu jest świeżo, w przeciwieństwie do namiotów powlekanych tworzywem lub nasączanych żywicą, które nie są oddychające, w efekcie czego tworzą ogromne ilości pary, która skraplając się wywołuje pleśń. W dodatku odporność na wodę jest zwiększona: przy kontakcie z wodą materiał pulchnie i rozszerza się. Otwory stworzone przez igły naturalnie się zamykają uniemożliwiając wodzie przesiąknięcie, w czasie gdy w namiotach z pokrytym tworzywem materiałem niebezpieczne otworki po igłach pozostają.

Odwiedź dedykowaną sekcję >>

overland

Techniczne rozwiązania nie spotykane nigdy wcześniej

Seria technicznych innowacji wprowadzonych do Overlanda tworzy nowe standardy jakości i komfortu nigdy nie osiągnięte przez namioty otwierane w ten sposób. Autohome kompletnie odświeżyło podstawowy projekt i stworzyło strukturalnie niebywały namiot: rama wraz z drabinką i elementami mechanicznymi jest praktycznie niezniszczalna. W dodatku wprowadzony system ALSS (automatyczny system bezpiecznej drabinki) chroni drabinkę przed przesuwaniem się. Automatyczny mechanizm blokujący zapewnia stabliność na dowolnym rodzaju podłoża.

Odwiedź dedykowaną sekcję >>

overzone

Materiały czułe na wodę i oddychające

Syntetyczna koszulka w środku lata czy kurtka przeciwwiatrowa na skórze zimną nocą nie są dobrym wyborem dla naszego dobrego samopoczucia. Nawet jeśli w namiocie występują okna, drzwi można sobie łatwo wyobrazić wilgoć panującą wewnątrz. Jakość materiału jest podstawą jeśli nie chcemy zmienić spokojnej nocy na koszmar w saunie. Nasze ciało ciągle wydziela ciepło i w standardowych warunkach spoczynku traci średnio /3 litra wody. Gorąco i wilgoć w namiocie powinny się swobodnie wydobywać przez namiot. Materiał Overzone jest stworzony w 50% z poliestru i w 50% z bawełny co umożliwia przepływ powietrza, dodatkowo pozostają wodoodpornym, co zresztą wynika z testów przeprowadzonych przez międzynarodowe laboratoria (UNI EN ISO 923/97). Overzone oferuje przepływ powietrza na poziomie 53 mm/s, co oznacza, że jest oddychający.

Odwiedź dedykowaną sekcję >>

overcamp

Mały w podróży, wielki gdy otwarty

Zamknięty zajmuje niewiele miejsca. Pokrowiec z PVC zamocowany jedynie za pomocą elastycznej linki może być łatwo zdjęty. Wykonany z PVC pokrowiec doskonale chroni namiot w czasie podróży. Namiot otwierany w stylu książki. Przez podważenie drabinką namiot unosi się. Jest gotowy w minutę bez zbędnego wysiłku. Komfortowe łoże ponad ziemią w którym króluje poczucie bezpieczeństwa.

Odwiedź dedykowaną sekcję >>

Tłumaczenie: Kamil