Techniczne rozwiązania nie spotykane nigdy wcześniej

Kilkanaście technicznych innowacji Overland'a stworzyło nową jakość i komfort, który nigdy wcześniej nie został osiągnięty przez namioty używające zamknięcia od boku. Autohome całkowicie przeprojektowało podstawową ideę namiotów dachowych tworząc zupełnie nowy typ konstrukcji i ramy.
Niezniszczalna rama połączona z drabinką. Unikalny system ALSS chroni drabinkę przed uślizgiem. System sprężynowych zamków zapewnia stabilność namiotu w każdych warunkach.

Automatic Ladder Security System, czyli automatyczny system zabezpieczenia drabiny. Jak powstał:
Stabliność konstrukcji jest zapewniona przez bardzo duże belki wspierające. Drabina podtrzymywana wbijanymi kołkami: to rozwiązanie jest nienajlepsze na twardym lub śliskim podłożu. Konstrukcja jest wyposażona we wspornik, który opiera się o drabinę. Samonośna konstrukcja wykorzystująca drabinę. Tak powstał automatyczny system bezpiecznej drabiny!
Elastyczne paski wewnątrz namiotu ułatwiają składanie materiału na swoje miejsce w czasie zamykania namiotu. Bardzo przydatne w wysokich samochodach.
colors
Wysokiej jakości materiał gramatury 420g jest jednocześnie wodoodporny i oddychający dzięki jego konstrukcji 50% bawełna - 50% akryl.

Wybierz swój kolor.

Wszystkie modele Overland są dostępne w trzech kombinacjach kolorów: Carbon, Bordo i Safari.
Dzięki różnym konfiguracjom profili C-kształtnych namiot może być zamontowany na dwa sposoby. Standardowe mocowanie z otwierdaniem na stronę pojazdu, lub montaż Explorer: na przód lub tył pojazdu. Mocowania Explorer są szczególnie odpowiednie dla samochodów terenowych.

Wideo Overland Tech TV

Wzmocniona aluminiowa drabinka może być łatwo rozsunięta od 110 cm nawet do 225 cm czyniąc ją odpowiednią do dowolnego typu pojazdu. Stalowe prowadnice zapewniają jej stabilność nawet w piasku. W czasie podróży zamknięta drabinka leży w podstawie namiotu pod pokrowcem (110 cm gdy jest złożona). Drabinka ma prosty w obsłudze mechanizm umożliwiający pełną regulację nawet w całkowitej ciemności. Mocna konstrukcja zawiera specjalne profile wbudowane w ramie które nadają konstrukcji najwyższą sztywność poprzeczną. Zaprojektowane aby wytrzymać każde warunki.
Wytrzymały pokrowiec z PVC. Zajmuje mało miejsca po złożeniu. Wsporniki trzymają drzwi tworząc markizę. Wsporniki trzymają drzwi tworząc markizę. Aby chronić przed chłodem, wiatrem i piaskiem należy zapiąć specjalny ekspres przy podstawie namiotu.
Okna wyposażone są w rynienki, moskitiery i podwójne roletki regulowane od wewnątrz. Doskonała ochrona od wiatru i deszczu. Płytki na bokach lepiej naciągają materiał przy podstawie namiotu. Duże otwarcia są wyposażone w moskitiery, które mogą być zamknięte przez podwójne suwaki. Wsporniki na dachu są wyposażone w pokrowce przeciw kondensacji: nie wymagają dodatkowych warstw ani wewnętrznych kabin.
Każdy namiot ma dwie duże kieszenie. Elastyczne paski używane do utrzymywania pościeli na swoim miejscu w czasie składania namiotu. Taśmy zaciskające zapewniają utrzymanie się pościeli i namiotu w jednym miejscu w czasie podróży. Zewnętrzna warstwa górnej pokrywy jest pokryta specjalnym tworzywem dla zapewnienia maksimum żywotności. Gdy materac jest w środku jest położony na izolacyjnym ochronnym pokrowcu.
Unikalne C-kształtne prowadnice i mocowania umożliwiają łatwą instalację i zdejmowanie namiotu z samochodu.
Montaż standardowy Montaż Explorer
montaggio overland
Tłumaczenie: Kamil