Seria Maggiolina

Najczęściej wybierana i zróżnicowana oferta Autohome obejmuje 32 modele namiotów wykonanych w całości z włókna szklanego wytworzonego ręcznie, co gwarantuje najwyższą jakość produktu. Włókno szklane wzmocnione zostało specjalnie skręconymi i odpowiednio impregnowanymi żywicami polimerowymi lub poliestem, tworząc materiał powszechnie znany jako GRP, czyli dosłownie "plastik wzmocniony włóknem szklanym" albo GFK w języku niemieckim.

Maggiolina charakteryzuje się nie tylko bogactwem modeli, rozmiarów, kolorów czy wewnętrznych pojemności, ale również dwoma rodzajami otwierania namiotu: przez uchwyt lub siłowniki gazowe. Otwieranie przez uchwyt jest praktycznym rozwiązaniem przyjętym w większości modeli,a podnoszenie powłoki namiotu można uzyskać pozostając w tej samej pozycji. Do otworzenia namiotu za pomocą siłowników gazowych, szczególnie w modelach AirTop, wystarczą 3 proste kroki-otwieranie jest niezwykle szybkie, jednak wymaga zmiany pozycji przez otwierającego.

Trzy dostępne szerokości: mały dla 2 osób dorosłych, średni dla 2 osób dorosłych i 1 dziecka, duży dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci. Na życzenie klienta w modelach serii Safari - Małych i Średnich oferowane są już wersje: X-Long (L = 230 cm).

Tekstylia

Seria Maggiolina wykorzystuje tylko jeden rodzaj tkaniny. Jego oryginalna nazwa to dralon ® (opatentowana przez firmę Bayer w Monachium): to tkanina z wysokim współczynnikiem przepuszczalności, idealna dla naturalnej wentylacji. Każdy centymetr kwadratowy namiotu "oddycha", gwarantując użytkownikom wyjątkowy komfort. Wybierając namiot wyprawowy,trzeba także uważać na producentów materiałów z niską przepuszczalnością pary wodnej, które mogą powodować szereg problemów związanych z wilgocią (wówczas tylko systemy ogrzewania w sytuacjach awaryjnych lub sprzęt taki jak Ebersparcher i Webasto może rozwiązać problem zbyt dużej wilgotności i zrekompensować brak przepuszczalności danego materiału). .

Wentylacja dachu

Seria Maggiolina posiada wentylowany sufit dzięki specjalnej szczelinie w "poduszce" powietrznej, która zapewnia wyższą izolację termiczną i akustyczną nawet w czasie deszczu.

Zgodność i jakość

Produkty Autohome są certyfikowane przez TÜV Rheinland. Wszystkie jego oceny są bardzo wysokie i potwierdzają jakość produktów oraz zgodność z wymogami przepisów międzynarodowych .Prestiżowe uznanie ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistych wyborach klientów, którzy cenią produkty AUTOHOME.

Certyfikaty jakości i zgodności

Jakość produktów z Maggiolina serii: TÜV ® ID:0000024461
Rejestracja N°: AK 6002483340001
Raport N°: 28101842001
Testowany wg: DIN 75302 / 02.91
Kolonia (Niemcy): 22.04.2009
   

Seria Carbon Fiber - 50. Rocznica >>

Zastosowanie innowacyjnej tkaniny z karbonu sprawiło, że namioty są znacznie lżejsze. Modele tej serii posiadają ciekawy design i niezwykle aerodynamiczny kształt, dzięki czemu świetnie pasują także do małych i nowoczesnych aut. To właśnie ten produkt w naszej ofercie wyróżnia się największą uniwersalnością.

Seria Airlander>>

(Model ten jest identyczny jak wyżej, ale powłoki są wykonane z włókna szklanego).

Seria Extreme >>

W komplecie z produktami tej serii znajdują się 4 pręty (2 stalowe i 2 aluminiowe), które pozwalają dodatkowo usztywnić konstrukcję nie naruszając jej aerodynamicznego kształtu. Optymalny rozmiar pozwoli zmieścić na dachu również inne akcesoria takie jak np. koło zapasowe. Zwiększone obciążenie jest prawie niezauważalne, a modele te są świetnie zintegrowane z pojazdem nawet podczas wypraw terenowych. Konstrukcja AUTOHOME EXTREME nie niszczy kształtu podwieszanego wewnętrznego sufitu.

Seria Extreme Forest >>

W tej serii dostępne są wyłącznie namioty w kolorze zielonym. Modele te są preferowane przez miłośników dzikiej przyrody : leśników, myśliwych, obserwatorów ptaków, ale także przez wielu profesjonalnych fotografów i dziennikarzy, takich jak Temperidis Akis, który wraz ze swoim partnerem Vula Netu wyruszył w niezwykłą podróż liczącą 85 000 km między Afryką a Azją, która wciąż trwa...

Seria Grand Tour >>

Forma harmonizuje tutaj z funkcjonalnością. Oznacza to także większą przestrzeń wewnątrz namiotu i relatywnie większą ładowność, gdy namiot jest zamknięty. Model ten jest oferowany w komplecie z akcesoriami i przygotowany do stosowania bez kit-Fix, co umożliwia użycie relingów dachowych w celu transportowania deski surfingowej lub innych sprzętów rekreacyjnych.

Seria Safari >>

Kształt namiotu pozostał niezmieniony, jednak w tej serii powłoki z włókna węglowego są dostępne w różnych kolorach. W zestawie znajdują się 4 uniwersalne mocowania do montażu na dachu, 2 wejścia z siatką przeciw owadom, trójkątne okna , materac, 2-4 poduszki, regulowana drabinka teleskopowa, oraz oświetlenie górne.

Seria AirTop >>

To zupełnie nowa propozycja wśród tradycyjnych modeli Maggioliny która łączy w sobie jej stylowy wygląd i przestronność oraz nowoczesny, gazowy system otwierania rodem z Columbus'a. Wystarczą jedynie 3 kroki, aby móc cieszyć się z wygody i komfortu namiotu AIRTOP. Użytkownik musi jedynie odpiąć elementy zamykające pokrywę namiotu i w dwóch ruchach, przechodząc do przodu i do tyłu namiotu, wypchnąć pokrywę do góry. Model ten wyposażony jest we wszystkie akcesoria dostępne w produktach z linii Maggiolina. 3 drzwi i duże łukowate okna zapewniają swobodny dostęp światła, a dzięki temu, że nie wystają poza poziom namiotu, udało się uniknąć problemu uciążliwego hałasu wiatru.

FaLang translation system by Faboba